RESERVATIONS

Olivový olej

[image]

maslinovo_ulje_slika1

[/image]

Rodina Borić už niekoľko generácií vyrába olivový olej. Pave Borić s hrdosťou pokračuje rodinnú tradíciu. Pave Borić je tiež držiteľom mnohých ocenení za kvalitu rodinného extra panenského olivového oleja. Olej bol viackrát ocenený na medzinárodných akciách pestovateľov olív v Stredozemiu „Maslina- Split“ a na  „Danima mladog maslinovog ulja“ v Vodicah. Extra panenský olivový olej je olej najvyššej kvality, ktorý plnosťou chuti a vône poskytuje pôžitok domácej chuti vysokej kvality.

Olej sa získava studením lisovaním čerstvo zozbieraných plodov olivovníka. Pretože je olej iba jedenkrát stlačený a je čistejší a „neporušený“, nazýva sa panenský. Extra panenský olivový olej s kyslosťou až do 0,8% je považovaný za olej z najbohatšou arómou a biologicky cennými látkami.

Odmeňované oleje rodiny Borić boli vytvorené spracovaním plodov olivových hájov Dračevac a olivových hájov Matkovac a Sv Roko v Podgore. Počas turistickej sezóne vo Ville Borić organizujeme ochutnávky olivového oleja, kde mate možnosť ochutnať a kúpiť olej.

Scroll to top